Když vás trápí zácpa

Hodně lidí je přesvědčených o tom, že stolice musí být každý den. Denní vyprazdňování přitom není nezbytně nutné. Rozhodující je pravidelnost a to, že jde o proces nebolestivý. Pokud zácpu doprovázejí nepříjemné pocity a ani po vyprázdnění nepřichází pocit úlevy, měli byste zpozornět.

projevy zácpy

Zácpa může začínat od obtížného vyprazdňování tuhé stolice až po úplně nemožné vykonání velké potřeby. Často se jedná o méně než tři tuhé stolice týdně, po kterých nenásleduje pocit vyprázdnění. To je také velmi namáhavé a někdy je mu potřeba dokonce pomoci manuálně. 

Důsledkem zácpy ale nebývají jen nepříjemné pocity. Tím, že z těla spolu se stolicí neodchází odpadní látky, pozvolna dochází k intoxikaci organismu. To pak může vést k mnohem závažnějším problémům, jako je poškození jater, nádor tlustého střeva, záněty nebo autoimunitní onemocnění. V neposlední řadě během zácpy často vznikají bolestivé hemeroidy způsobené velkým tlakem během tlačení.

zácpa
co způsobuje zácpu

Zácpa může být zástupným příznakem pro některou z vážnějších nemocí, nemusí tomu tak být ale pokaždé. Většinou se jedná o důsledek špatného stravování a nedostatečného pohybu, u některých pacientů se ale příčinu zácpy nepodaří zjistit. Dalším viníkem zácpy může být syndrom dráždivého tračníku.

  • VEDLEJŠÍ ÚČINKY RŮZNÝCH LÉKŮ
  • PŘEKÁŽKA VE STŘEVECH, KTERÁ ZNESNADŇUJE PRŮCHOD STOLICE
  • DLOUHODOBÁ ONEMOCNĚNÍ JAKO ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA, SNÍŽENÁ FUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY, PARKINSON, DEPRESE NEBO DEMENCE
  • DOPROVODNÝ STAV PŘI PROBLÉMECH S HEMEROIDY
  • PSYCHICKÉ NEBO HYGIENICKÉ DŮVODY
  • SYNDROM DRÁŽDIVÉHO TRAČNÍKU
jak předcházet zácpě

Pokud lékař nediagnostikuje závažnější příčiny zácpy, začněte úpravou životosprávy. Jezte v pravidelných intervalech, zahrňte do svého jídelníčku dostatek potravin bohatých na vlákninu a dostatečně se hýbejte. Vyhněte se užívání projímadel, která mohou krátkodobě pomoci, ale v delším časovém horizontu dokáží poničit sliznice v trávicím traktu.

JIŽ ŽÁDNÁ ZÁCPA DÍKY
PROIBS®

PROIBS® jako certifikovaný zdravotnický prostředek nabízí pomoc při léčbě příznaků syndromu dráždivého tračníku. Pomáhá tak od potíží způsobených zácpou. PROIBS® můžete bezpečně používat i po odeznění zácpy pro udržování optimálních podmínek ve vašich střevech.

ZBAVTE SE PRŮJMU
S PROIBS®

ZKUŠENOSTI ZÁKAZNÍKŮ

„Každé ráno jsem pila PROIBS® a již po týdnu přišlo zlepšení. Moje břicho nebylo tak klidné již mnoho let. Jaká to úleva, když už nemusím myslet na problémy s trávením!“

Emma

„Moje břicho je klidnější. Jsem schopen jíst, aniž bych dostal průjem. Bolest a pocit nafouklosti jsou pryč. PROIBS® navíc skvěle chutná!“

Martin

KUPTE SI PROIBS® V TĚCHTO LÉKÁRNÁCH:

Cena od: 289 Kč

Cena od: 289 Kč

Cena od: 254 Kč

Cena od: 289 Kč

Cena od: 293 Kč