Křeče v břiše

Trápí vás křeče v oblasti břicha, se kterými si nevíte rady? Různé bolesti v těchto partiích určitě není radno podceňovat, protože velmi často značí závažnější problém. Pokud obtíže naopak do několika hodin vymizí, nemusíte se příliš znepokojovat, protože se pravděpodobně jednalo o reakci na nevhodné potraviny.

Křeče v břiše často přichází nenadále. Dají se charakterizovat jako ostrá a svíravá bolest, která člověku brání uvolnit se a postavit zpříma. Stejně rychle jak bolest přišla, tak většinou také odchází. Zpozornět byste měli pokud se vrací v opakovaných intervalech zpět.

Křeče se často objevují jako průvodní jev při nadýmání, zácpě nebo průjmu. Pokud se opakují dlouhodobě, určitě navštivte svého lékaře nebo gastroenterologa, kteří pomohou odhalit pravou příčinu. Ta se bez vyšetření těžko diagnostikuje hlavně z toho důvodu, že každý pacient vnímá bolest v břiše hodně subjektivně.

křeče v břiše

Křeče v břiše mohou mít poměrně banální příčinu nebo naopak značit velmi závažná onemocnění. Z toho důvodu jim věnujte pozornost jak u sebe, tak u svých blízkých. Silné a opakované křeče mohou znamenat, že se ve střevech, žlučníku nebo ledvinách nachází překážka, kterou se organismus snaží křečemi vypudit ven. Ze závažných chorob se může jednat například o prasknuté slepé střevo, rakovinu žaludku, slinivky nebo jater, případně Crohnovu nemoc nebo celiakii. Může se jednat také o syndrom dráždivého tračníku.  

Bolesti břicha se objevují také bez závažnější zdravotní příčiny, může je způsobovat stres, deprese, nervozita a strach.

Zaměřte se na konzumaci zdravých jídel s vysokým obsahem vlákniny, nepijte přeslazené nápoje a dostatečně se hýbejte na čerstvém vzduchu. V případě dietologických opatření od svého lékaře se je pokud možno snažte dodržovat.

VYZKOUŠEJTE
PROIBS®

Pokud trpíte křečemi v břiše a ty se objevují pravidelně, vyzkoušejte PROIBS®. Jedná se o certifikovaný zdravotnický prostředek, který nabízí pomoc při léčbě příznaků syndromu dráždivého tračníku. Můžete ho ale bezpečně používat i po odeznění křečí pro udržování optimálních podmínek ve vaší trávicí soustavě. PROIBS® je totiž vhodný i pro dlouhodobé užívání.

ZBAVTE SE PRŮJMU
S PROIBS®

ZKUŠENOSTI ZÁKAZNÍKŮ

„Každé ráno jsem pila PROIBS® a již po týdnu přišlo zlepšení. Moje břicho nebylo tak klidné již mnoho let. Jaká to úleva, když už nemusím myslet na problémy s trávením!“

Emma

„Moje břicho je klidnější. Jsem schopen jíst, aniž bych dostal průjem. Bolest a pocit nafouklosti jsou pryč. PROIBS® navíc skvěle chutná!“

Martin

KUPTE SI PROIBS® V TĚCHTO LÉKÁRNÁCH:

Cena od: 275 Kč

Cena od: 289 Kč

Cena od: 269 Kč

Cena od: 289 Kč

Cena od: 293 Kč