PRO TEN SPRÁVNÝ POCIT V BŘIŠE

Trápí vás častý průjem nebo naopak zácpa, nadýmání či křeče v břiše?

Průjem patří k nejběžnějším poruchám činnosti trávicího ústrojí, krátkodobě proto nejspíš někdy potkal i vás. Zvýšenou pozornost byste měli věnovat dlouhodobě se opakujícímu průjmu, který může značit syndrom dráždivého tračníku.

Průjem patří k nejběžnějším poruchám činnosti trávicího ústrojí, krátkodobě proto nejspíš někdy potkal i vás. Zvýšenou pozornost byste měli věnovat dlouhodobě se opakujícímu průjmu, který může značit syndrom dráždivého tračníku. [více…]

Trápí vás bolestivé vyprazdňování s velmi nízkou frekvencí? Zatímco akutní zácpa většinou brzy odezní, ta chronická může trvat i několik týdnů. Pokud vás trápí delší dobu, pravděpodobně signalizuje závažnější onemocnění.

Trápí vás bolestivé vyprazdňování s velmi nízkou frekvencí? Zatímco akutní zácpa většinou brzy odezní, ta chronická může trvat i několik týdnů. Pokud vás trápí delší dobu, pravděpodobně signalizuje závažnější onemocnění. [více…]

Nadýmání můžete většinou ovlivnit tím, jaké potraviny konzumujete. U žen se může vyskytovat jako vedlejší efekt hormonálních výkyvů, u starších lidí souvisí se zhoršenou pohyblivostí střev. Pokud vám nepomůže ani změna jídelníčku, tak je vhodné poradit se s lékařem nebo lékárníkem.

Nadýmání můžete většinou ovlivnit tím, jaké potraviny konzumujete. U žen se může vyskytovat jako vedlejší efekt hormonálních výkyvů, u starších lidí souvisí se zhoršenou pohyblivostí střev. Pokud vám nepomůže ani změna jídelníčku, tak je vhodné poradit se s lékařem nebo lékárníkem. [více…]

Křeče v břiše vás překvapí velmi silnými bolestmi. Ty sice trvají jen několik vteřin, ale vrací se opakovaně a v různých intenzitách. Pokud vás trápí akutní či dlouhodobé bolesti, vyhledejte lékaře, který provede vyšetření břicha a poradí vám jak dále postupovat.

Křeče v břiše vás překvapí velmi silnými bolestmi. Ty sice trvají jen několik vteřin, ale vrací se opakovaně a v různých intenzitách. Pokud vás trápí akutní či dlouhodobé bolesti, vyhledejte lékaře, který provede vyšetření břicha a poradí vám jak dále postupovat. [více…]

IBS – SYNDROM DRÁŽDIVÉHO TRAČNÍKU

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) patří mezi jedno z nejčastějších onemocnění na světě. Podle odhadů trpí IBS 13 % populace ČR*. Dříve se symptomy připisovaly zejména stresu a jiným psychologickým vlivům, ale v současnosti už víme, že za nimi mohou stát i různé fyziologické faktory.

Příznaky IBS se u každého projevují jinak, takže bývá složité tento syndrom diagnostikovat. Zatímco vás může trápit průjem, někdo jiný trpí naopak zácpou. Společným příznakem bývají bolesti břicha, pocity nadýmání a plynatosti ve střevech. Pokud vás bolesti provázejí dlouhodobě, určitě se poraďte se svým lékařem, zda se nemůže jednat o IBS.

*Juřica J., Kroupa R., Farmakoterapie dráždivého tračníku, Prakt. lékaren. 2017; 13(2): 52-59

VYZKOUŠEJTE PROIBS®
PRO LÉČBU PŘÍZNAKŮ IBS

PROIBS® je certifikovaný zdravotnický prostředek, který vám pomůže s léčbou příznaků syndromu dráždivého tračníku díky patentovanému extraktu z Aloe Vera. Po použití vytváří gelový povlak na vaší střevní sliznici, čímž podporuje přirozenou bariérovou funkci a pomáhá udržovat optimální podmínky pro zdravou střevní mikrobiotu.

VYZKOUŠEJTE PROIBS®
PRO LÉČBU PŘÍZNAKŮ IBS

KUPTE SI PROIBS® V TĚCHTO LÉKÁRNÁCH:

Cena od: 275 Kč

Cena od: 289 Kč

Cena od: 269 Kč

Cena od: 289 Kč

Cena od: 293 Kč